Безоплатні фільми в Будинку кіно: репортаж зсередини
- DeTalks
- 25 лист. 2024 р.
- Читати 2 хв
Автор: Захар Зіненко

Безплатні покази кінострічок у Будинку кіно.
Сучасний Будинок кіно, що на вулиці Саксаганського у Києві — більше, ніж просто Будинок кіно, бо тут проводять і лекції, і зустрічі з письменниками, і навіть барахолки.
Вечірньої пори під вікнами цього закладу завжди багатолюдно. Можна навіть подумати, що всі ці люди прийшли на показ стрічки "Сцена — доля Степана Олексенка", але ж ні.
Про події у Будинку кіно читайте в ексклюзивному репортажі DeTalks.

Питаємо перехожих, чи знають вони про можливість безплатно переглянути фільм — відказують, що ні. Хоча це й зрозуміло: сайт Національної спілки кінематографістів України, на якому є вкладка “Будинок кіно”, не працює ще з вересня. Тож афіша не оновлюється, а усі анонси викладають у Телеграм-каналі з російським варіантом ніку — domkinokyiv.

Усередині Будинок кіно у дусі часу, хоч і не теперішнього: мармурова та гранітна облицювальна плитка, дерев’яні поруччя, бетонні колони, живі пальми й запах будинку культури. І куди ж без кафе й бару зі столиками з червоними скатертинами, а також величезних дзеркал на другому поверсі, у яких можна наробити класних фоток. Без жартів: усе передає атмосферу.

На червоному дерматиновому стільчику під пальмою сидить пані, яку, як ми дізналися, звати Лідія — вона активна учасниця заходів від Будинку кіно.
"Я весь час намагаюся когось сюди затягнути, — сміється жінка. — Мені сімдесят чотири роки, а я й досі майже кожен раз приходжу сюди на заходи. У нашій країні ж пенсії невеликі, то такі покази — забава й розрада для людей мого віку".
Лідія зізнається, що контингент глядачів — “прощавай моя молодість”, від 50 і далі. Проте на деякі стрічки сходяться і молоді люди.
"Тут же інколи й мультики показують, то приходять мами з дітками. Іноді якусь класику-класику, якісь відомі фільми, то тоді й студенти навіть навідуються. А так… Оце часто я і ще кілька людей. Отак намисто на шию якесь натягнула, потепліше одягнулася і йду".
На фільми у Будинку кіно справді ходить мало молоді. Так, тут показують багато документальних фільмів та класичних українських стрічок, проте інколи можна потрапити й на фільми з Мерлін Монро. Законно. Ліцензійно. Безоплатно.

А ще це чудова можливість дізнатися про розвиток українського кіно, що особливо важливо саме під час війни. От, наприклад, чи знаєте ви про легенду кінематографа Степана Олексенка — народного артиста, академіка, актора театру та кіно? Про нього і не лише можна дізнатися в Будинку кіно. Розклад публікують кожен день на наступний у Телеграм-каналі.